czwartek, 25 lipca

Para oszukiwała metodą „na blika”

22 letni mężczyzna oraz jego 16 letnia partnerka liczyli na szybki zarobek. Niestety odbywało się to koszem innych osób. Postępowanie toczące się przeciwko tej dwójce ma pokazać na jaką kwotę oszukali innych. Problemy pary zaczęły się po zawiadomieniu funkcjonariusza policji o podejrzeniu oszustwa. Policjanci otrzymali wtedy informację, że młoda kobieta dokonuje wypłaty pieniędzy przy wykorzystaniu plików BLIk, które pochodzą z oszustwa. W miejscu zdarzenia od razu zjawili się policjanci.

Sprawdź

W jaki sposób działała młoda para ?

Policjanci kilkadziesiąt minut później zauważyli kobietę, która pasowała pod opis. Nieletnia kobieta miała przy sobie 14 tysięcy złotych. Okazało się, że nie działała sama. W jednym z hoteli znajdował się jej 22 letni chłopak. 

http://ipila.pl/RzCx.html

Oszustwa polegały na uzyskiwaniu dostępu do konta przy pomocy aplikacji „Messenger”. Para pisała do  znajomych w celu nagłej pomocy finansowej, którą miał być wygenerowany kod BLIK. Następnie kod był przesyłany do mężczyzny. Potem dokonywano wypłat gotówki z bankomatów. Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.  Mężczyzna już wcześniej  działał w ten sposób, nie tylko w Pile.  

LVlo.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *