czwartek, 25 lipca

Płacili fałszywkami w sklepie, kasjerzy się nie zorientowali

Mężczyzna udał się na zakupy w markecie, za które zapłacił banknotem 200 złotowym z wizerunkiem Zygmunta Augusta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dodatkowe napisy „souvenir”. Policjanci z Piły zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn. Za ten czyn grozi im do ośmiu lat więzienia.

Sprawą zajęli się kryminalni
Kryminalni, którzy zajmowali się sprawą ustalili personalia podejrzanych w ciągu jednego dnia, a mężczyźni zostali zatrzymani.

Byli to mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. 50-letni pilanin usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, do którego dopuścił się wraz ze swoim kolegą. Natomiast 41-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego usłyszał aż trzy zarzuty bezpośrednio związane z dokonaniem oszustwa oraz jego usiłowaniem. Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Kasjerzy nie zauważyli, że banknoty, którymi płacili mężczyźni posiadały dodatkowe napisy. Standardowy banknot 200-złotowy z wizerunkiem Zygmunta Augusta na rewersie wzbogacony był o napisy „souvenir” po obu stronach oraz napis „nie jest środkiem płatniczym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *